Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Powiatu Szamotulskiego

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

Portal i.EGIB

            Portal i.EGiB to serwis dedykowany podmiotom publicznym oraz podmiotom niebędącym podmiotem publicznym, realizującym zadania publiczne na podstawie przepisów albo na skutek powierzenia lub zlecenia przez podmiot publiczny ich realizacji. Udostępnienie danych zgromadzonych w rejestrze publicznym, jakim jest ewidencja gruntów i budynków, odbywa się nieodpłatnie za pomocą usługi sieciowej. Usługa została wdrożona w celu usprawnienia realizacji zadań publicznych oraz zapewnienia szybkiego i bezpiecznego dostępu do danych zgromadzonych w prowadzonym rejestrze. Portal umożliwia wgląd do bazy danych ewidencji gruntów i budynków zarówno w części opisowej jak i geometrycznej. Dane udostępniane są wyłącznie w zakresie niezbędnym do realizacji zadania publicznego, wskazanego we wniosku. Udostępnienie danych odbywa się na podstawie złożonego przez podmiot wniosku, realizującego określone zadanie publiczne.

            W celu otrzymania loginu i hasła do portalu i.EGiB, należy wystąpić z wnioskiem o udostępnienie danych zgromadzonych w rejestrze publicznym, sporządzonym na podstawie załącznika do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 września 2005 r. w sprawie sposobu, zakresu i trybu udostępniania danych zgromadzonych w rejestrze publicznym (tekst jedn.: Dz. U. z 2018 r. poz. 29). Wniosek należy złożyć w Kancelarii Starostwa Powiatowego w Szamotułach, budynek C, pokój nr 003, przesłać za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres Starostwa Powiatowego w Szamotułach, ul. Wojska Polskiego 4, 64-500 Szamotuły lub wnieść na adres do doręczeń elekronicznych Starosty Szamotulskiego. W przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną należy pamiętać, iż powinny one zostać opatrzone kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi, podpisami zaufanymi albo podpisami osobistymi.

            Portal i.EGiB udostępniany jest nieodpłatnie za pośrednictwem strony internetowej https://iegib.szamotuly.com.pl.

            Poniżej prezentujemy wzór wniosku o udostępnienie danych zgromadzonych w rejestrze publicznym. Wniosek dostępny jest w wersji edytowalnej. Kolorem niebieskim zaznaczono treść wniosku, którą należy wyłącznie zmienić, w zależności od podmiotu ubiegającego się o udostępnienie danych.


Załączniki do pobrania

Plik Nazwa Data dodania Pobrań
Wzór wniosku o udostępnienie danych zgromadzonych w rejestrze publicznym (DOCX, 18.95Kb) 2022-07-28 09:20:31 95
Plik Nazwa Data dodania Pobrań

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Patryk Środecki

Data wytworzenia:
29 lis 2016

Osoba dodająca informacje

Marek Baran

Data publikacji:
29 lis 2016, godz. 11:53

Osoba aktualizująca informacje

Patryk Środecki

Data aktualizacji:
23 sty 2023, godz. 12:32