Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Powiat Szamotulski
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacja o portalu i.EGiB

Portal i.EGiB to serwis dedykowany podmiotom publicznym oraz podmiotom niebędącym podmiotem publicznym, realizującym zadania publiczne na podstawie przepisów albo na skutek powierzenia lub zlecenia przez podmiot publiczny ich realizacji. Udostępnienie danych zgromadzonych w rejestrze publicznym, jakim jest ewidencja gruntów i budynków, odbywa się nieodpłatnie za pomocą usługi sieciowej. Usługa została wdrożona w celu usprawnienia realizacji zadań publicznych oraz zapewnienia szybkiego i bezpiecznego dostępu do danych zgromadzonych w prowadzonym rejestrze. Portal umożliwia wgląd do bazy danych ewidencji gruntów i budynków zarówno w części opisowej jak i geometrycznej. Dane udostępniane są wyłącznie w zakresie niezbędnym do realizacji zadania publicznego, wskazanego we wniosku. Udostępnienie danych odbywa się na podstawie złożonego przez podmiot wniosku, realizującego określone zadanie publiczne.

W celu otrzymania loginu i hasła do portalu i.EGiB, należy wystąpić z wnioskiem o udostępnienie danych zgromadzonych w rejestrze publicznym, stanowiącym załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 września 2005 r. w sprawie sposobu, zakresu i trybu udostępniania danych zgromadzonych w rejestrze publicznym (tekst jedn.: Dz. U. z 2018 r. poz. 29). Wniosek należy złożyć w Kancelarii Starostwa Powiatowego w Szamotułach, budynek C, pokój nr 003, przesłać za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres Starostwa Powiatowego w Szamotułach, ul. Wojska Polskiego 4, 64?500 Szamotuły, przekazać za pośrednictwem poczty elektronicznej lub platformy e-PUAP. W przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną należy pamiętać, iż powinny one zostać opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Portal i.EGiB udostępniany jest nieodpłatnie za pośrednictwem strony internetowej https://iegib.szamotuly.com.pl.

Poniżej prezentujemy przykładowo wypełniony wniosek o udostępnienie danych zgromadzonych w rejestrze publicznym. Wniosek dostępny jest w wersji edytowalnej. Kolorem niebieskim zaznaczono treść wniosku, którą należy zmienić, w zależności od podmiotu ubiegającego się o udostępnienie danych.

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 Przykładowo wypełniony wniosek o udostępnienie danych zgromadzonych w rejestrze publicznym.docx (DOCX, 18.95Kb) 2020-09-16 08:05:40 250 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Patryk Środecki 16-09-2020 08:05:40
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Patryk Środecki 16-09-2020
Ostatnia aktualizacja: Patryk Środecki 16-09-2020 12:30:23