Bonifikata od opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego gruntów
Bonifikata od opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego gruntów wykorzystywanych na cele mieszkaniowe (ulga dla osób fizycznych , których dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza 50% przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej)
Podstawa prawna
art. 74 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jedn.: Dz. U. 2018 r. poz. 121)
Wymagane dokumenty
wniosek o udzielenie bonifikaty od opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości (wniosek do pobrania )(oświadczenie do pobrania ).
dokumenty potwierdzające dochód w roku poprzedzającym rok, za który opłata ma być wnoszona.
Wniosek o udzielenie bonifikaty należy złozyć w terminie do dnia 1 marca roku, za który opłata jest wnoszona.
Opłata skarbowa
nie podlega opłacie skarbowej
Czas realizacji usługi
Decyzja wydawana jest w terminie wynikającym z art. 35 i 36 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. – Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. poz. 267 ze zm.) – 30 dni, z uwagi na skomplikowany charakter postępowania administracyjnego, w przypadku braku możliwości załatwienia sprawy w niniejszym terminie zainteresowany zostanie powiadomiony o przedłużeniu terminu załatwienia sprawy i przyczynach zwłoki.
Sposób odwołania
Odwołanie wnosi się do Wojewody Wielkopolskiego, za pośrednictwem Starosty Szamotulskiego, w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.
Załączniki do pobrania
Plik | Nazwa | Data dodania | Pobrań |
---|---|---|---|
gn bonifikata oswiadczenie.pdf (PDF, 45.50Kb) | 2016-12-14 11:11:11 | 456 | |
gn bonifikata wniosek.pdf (PDF, 62.16Kb) | 2016-12-14 11:11:11 | 430 |
Plik | Nazwa | Data dodania | Pobrań |
---|
Metadane - wyciąg z rejestru zmian
Osoba odpowiadająca za treść informacji
Daniel Tęgi Data wytworzenia:
20 kwi 2018
Osoba dodająca informacje
Daniel Tęgi Data publikacji:
14 gru 2016, godz. 11:11
Osoba aktualizująca informacje
Sławomir Masłowski Data aktualizacji:
25 lis 2019, godz. 08:43